czwartek, 5 czerwca 2014

Tyskie dla Księstwa i Kino plenerowe od Tyskiego

W ramach akcji „Dla Księstwa” Tyskie wraz z mieszkańcami Śląska przyczyniło się do rewitalizacji Parku na Miechowicach w Bytomiu oraz nada nowe oblicze miasteczku akademickiemu w Gliwicach. Otwarcie odnowionej przestrzeni w Bytomiu zaplanowano na 4 czerwca.

Celem akcji „Dla Księstwa” było wsparcie śląskich miast oraz umacnianie więzi społecznych wśród mieszkańców regionu. Każdy Ślązak mógł podzielić się swoim pomysłem na ożywienie ulubionych miejsc w taki sposób, by uczynić je jeszcze bardziej przyjaznymi.- mówi Tadeusz Rusek, manager ds. aktywacji marki Tyskie. – W poprzednich latach stawialiśmy ławki i altany w Parku Śląskim oraz odnawialiśmy chorzowskie fontanny. Tym razem zwróciliśmy się do mieszkańców Śląska, aby to oni wybrali miejsca, które chcą zmienić lub odnowić. Dzięki ich inicjatywie miasteczko akademickie Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Park Ludowy w Bytomiu zyskają nowe oblicze – dodaje.

Do organizatorów akcji trafiło wiele propozycji rewitalizacji śląskich miejsc, spośród których mieszkańcy regionu finalnie wybrali dwa projekty. Najwięcej głosów (31 % ) oddano na plany aranżacji miasteczka akademickiego przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Autorem zwycięskiego projektu jest Daniel Krasnokucki. Na bytomski Park na Miechowicach oddano z kolei 16% z łącznej puli. Projekt rewitalizacyjny został zaproponowany przez Łukasza Drywę. Na zrealizowanie obu projektów Tyskie przeznaczyło łącznie 200 tysięcy złotych.

Park na Miechowicach (Park Ludowy) w Bytomiu to dziewiętnastowieczny park, który przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków uznany został za zabytkowy. Dzięki projektowi rewitalizacyjnemu zyskał doposażenie m.in. w postaci ławek.

W miasteczku akademickim Politechniki Śląskiej w Gliwicach zbudowane zostaną altany i stanowiska grillowe, których brakowało zarówno studentom, jak i mieszkańcom osiedli sąsiadujących z akademikami. Oficjalne otwarcie tego miejsca po zmianach odbędzie się wkrótce.

Mechanizm akcji składał się z 3 etapów. Od początku października przez 2 miesiące, mieszkańcy regionu zgłaszali swoje projekty zmian za pośrednictwem strony www.ksiestwopiwne.pl Organizatorzy akcji podkreślali, że poszukiwane są pomysły dotyczące najbliższego otoczenia, które przyniosą korzyść całej lokalnej społeczności. Spośród przesłanych propozycji wybrano 40 najciekawszych. Selekcji finałowych 15 projektów, dokonała Rada Księstwa, złożona z: blogerów, ludzi mediów, pasjonatów historii Śląska i jego kultury, aktywnie działających w regionie. Rada do finałowego grona zakwalifikowała m.in. plany zagospodarowania Doliny Trzech Stawów w Katowicach oraz inicjatywę, która miała na celu stworzenie map dla całej aglomeracji śląskiej. Ostatnim etapem akcji „Dla Księstwa” było głosowanie. Mieszkańcy Śląska za pośrednictwem strony www.ksiestwopiwne.pl zdecydowali, które z finałowych pomysłów zostały przez Tyskie zrealizowane

Oddanie do użytku obiektów w Bytomiu i Gliwicach nie oznacza zakończenia działań Tyskiego na obszarze Śląska. Cały czas w wybranych punktach na terenie województwa można odbierać specjalne Paszporty Tyskiego – karty, na których mieszkańcy gromadzą punkty za każdy zakup produktu. Wykaz miejsc, w których można odebrać Paszport jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej Księstwa Piwnego www.ksiestwopiwne.pl. Na potrzeby programu na bieżąco dodawane są również nowe nagrody dla fanów marki, m.in.: polary, koszulki, kufle, otwieracze do piwa i bilety uprawniające do zwiedzania Tyskiego Browarium. Ponadto Tyskie planuje już kolejne działania, które adresowane będą bezpośrednio do mieszkańców i miłośników regionu.


KINO PLENEROWE OD TYSKIEGO
Już 17 lipca, w ramach otwarcia Tyskiego Kina Plenerowego, mieszkańcy Śląska zobaczą pierwsze filmy. O tym, jakie produkcje będą wyświetlane podczas seansów, zadecydowali oni sami, oddając głosy przez Internet. Największe kinowe przeboje będzie można oglądać w każdy czwartek, w jednym z czterech śląskich miast. Głosowanie na kolejny seans właśnie rusza. Wstęp do kina jest bezpłatny.

Kino plenerowe to kolejna inicjatywa realizowana w ramach Tyskiego Księstwa Piwnego. Podczas wakacji filmy prezentowane będą w Tychach, Chorzowie, Katowicach i Gliwicach. Na otwartych seansach łącznie zostanie pokazanych aż 16 kinowych przebojów. O tym, jakie produkcje pojawią się na wielkim ekranie, zadecydują sami widzowie. – Latem szczególnie chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Chcieliśmy stworzyć mieszkańcom Śląska kolejną okazję do spotkań w gronie znajomych – mówi Tadeusz Rusek, kierownik ds. aktywacji marki Tyskie. – Proponujemy im kino pod chmurką, w którym co tydzień mogą dobrać sobie repertuar – dodaje.

Na inauguracji kinowego cyklu Tyszanie zobaczą „Życie jest piękne” i „Clerks-Sprzedawcy”. O kolejnych pokazach przesądzą Internauci na Facebooku Tyskiego Księstwa Piwnego. To oni w każdym tygodniu będą głosować na swoje ulubione filmy. Będą one wyświetlane w każdy kolejny czwartek, do 4 września włącznie.

Na posiadaczy Paszportu Tyskiego czekają niespodzianki – specjalnie dla nich Tyskie zarezerwuje najlepsze miejsca w pierwszych rzędach. Zajmą je ci, którzy przy wejściu pokażą Paszport. Dodatkowo będą na nich czekać wygodne leżaki – do odbioru również za okazaniem tego dokumentu.
.
Harmonogram Tyskiego kina plenerowego:
17.07. (czwartek) Tychy
24.07. (czwartek) Chorzów
31.07. (czwartek) Tychy
07.08. (czwartek) Katowice
14.08. (czwartek) Chorzów
21.08. (czwartek) Katowice
28.08. (czwartek) Gliwice
04.09. (czwartek) Chorzów


Marka Tyskie i Harrold TV zapraszają

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz